MASŁO KAKAOWE

Czy zdajesz sobie sprawę czy nie, na pewno zjadłaś masło kakaowe w swoim życiu już nie raz.                          Masło z Kakaowca jest naturalnym, rozpuszczalnym olejem tłoczonym z ziarna kakowca. Jest to tłuszcz używany do produkcji czekolady, który jest odpowiedzialny jest  za nadanie emocjonującego uczucia, roztopionego w ustach, czyli smaku czekolady.  

Tak jak inne żródła kwasów tłuszczowych - shea czy masło kokosowe - masło kakaowca jest idealnym składnikiem do łagodzania suchej, wrazliwej skóry. Dlatego ma tak czeste zastosowanie w produkcji kosmetykow. 

Masło kakaowca  pochodzi z Theobroma cacao L. rosliny. Rosliny te są uprawiane od ponad 3,000 lat i były szeroko cenione wśród starożytnej cywilizacji. 

Aby zrobic masło kakaowe, ziarna kakaowca są najpierw fermentowane, a następnie pieczone. W tym satdium masło kakaowe odziela się od reszty ziarna, (surowe masło kakaowe),  z czego tworzy się znane cacao w proszku i czekoladę. 

Bardzo polecam surowe masło kakaowe do wszelkiego użytku,  można  go nawet jeść — nie mniej jednak kiedy  przetwarzane, podgrzewane traci swoje naturalne zdrowe tłuszcze oraz inne tak cenne własciwości. Dlatego jesli używasz kosmetyk ze sklepowej pułki,  z dodatkiem masła kakaowego napewno kosemtyk ten nie zawiera  tych cannych wartosci  jak surowe. 

Z Masła kakaowca mozna zrobić super krem do twarzy czy ciala i prosze uwież,  nie tylko idealnie ono nawilży ci skóre ale ja zaleczy od wewnatrz. Naturalne  anyoksydanty,  kwasy tluszczowe jakie Masło kakaowca zawiera,  są bardzo łatwo przysfajalne przez skóre.  

Sprobój zmieszać masło kakaowe z olejkami - z arganiu, olejem rycynowym czy jojoba- idealne miszanki Polecam Polecam rownież przepis na  Blasam do Ciała z Masła kakaowca

 

Comments (0)

No comments yet.

Leave a comment