NASZA SKÓRA, NASZE ZDROWIE

Czy wiesz, iż prawie wszystko co nakładasz na swoja skóre dostaje się do Twojego krwiobiegu.                          Nasza skóra zachowuje się jak gąbka absorbując wszystko to, na co jest wystawiona, uwzględniając ciężkie związki chemiczne jakie możemy znaleźć w wielu komercyjnie wytwarzanych kosmetykach. To co nakładamy na siebie  również jest ważne jak to co jemy. Prawidłowe składniki zawarte w produktach pomogą nam zredukować  tkanki czy zapalenia i nawilżyć skórę.

Zmieniasz dietę na zdrowszą, bardziej zieloną, super, bardzo się cieszę, nie mniej jednak wiele z nas zapomina  ILE PRODUKTÓW DZIENNIE UŻYWAMY i zalewamy nimi nasza skóre. Pomysl, ile kosmetyków użyłas w przeciagu całego dnia momentu porannej pobódki ? Niestety wiekszość tych kosmetyków zawiera chemikalia i konserwanty które wchodzą bezpośrednio do krwobiegu i przechodzą przez cały nasz organizm powodując spustoszenie, zapalenia i więcej.  Wcale tak nie musi być z naturalnymi kosmetykami. 

Od lat zajmuje się wiażem, stylizacją włosów i  sama przechodziłam przez podobne problemy. Zdobyta wiedza potwierdzła mnie w przekonaniu, iż należy omijać najbardziej reklamujące się kosmetyki, im mniej skladników w produkcie tym lepiej dla naszej cery, dla naszego zdrowia. 

Jednym z najlepszych sposobów pielęgnacji skóry - myć, nawilżać i złuszczać tak aby  osiągnęła wspaniała elastycznośc i blask -  jest zrobienie sobie własnego produktu.  Jest to następny krok by pomóc organizmowi oczyścić się, nawilżyć, dodać energii i blasku.                                                                                                           Naprawdę nie jest trudne zrobienie sobie samemu balsamu do ciała, kremu, peelingu czy soli do kąpieli i napewno jest  to tańsze.  W samej Twojej kuchni znajdziesz  produkty które mogą służyć jako naturalne nawilżacze. Zastosowanie maśła/oleju Kokosowego nie ma końca a jego działanie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Oliwa a Oliwek posiada niesamowite właśowości nawilżające bez tłustego uczucia skóry. Oliwa z oliwek jest używana od czasów  starożytnych i zawiera Skwalen który ma zbawienne dzialanie dla skóry. Skwalen jest rownież składnikiem skóry, ochrania ją, posiada własności antybakteryjne, regeneruje i odżywia skórę, wspomaga również pracę wielu organów, w tym trzustki i wątroby. Ponadto, skwalen wiąże tlen i przekazuje go do wszystkich komórek organizmu. Dzięki temu zapewnia nam dobre samopoczucie oraz młody wygląd. 

Użycie olejku eterycznego jak  Lawenda z olejkiem Kadzidło jest podstawą jesli chodzi o moja skórę. Oba te olejki posiadają naturalne właściwości przeciw starzeniu skóry, zmarszczkom, wygładzają blizny czy pomagaja skórze w walce z bakteriami. Olejki te mozesz dodać po kilka kropli do swojego kremu lub produktZrób Sama

Jeśli nie masz czasu na robienie samemu kilku produktów gdyż mąż zawraca Ci głowe lub wiecznie jesteś zajęta obowiązkami, z przyjemnościa polecę kilka firm które bez obaw można używać. 


PRZEPISY NA PIĘKNĄ ZDROWĄ SKÓRĘ Z ZASTOSOWANIEM OLEJKÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ Comments (0)

No comments yet.

Leave a comment