PIĆ CZY NIE PIĆ OLEJKI ?

Moja wiedza na temat olejków eterycznych zatrzymywała się na wąchaniu olejków i rozpylaniu ich.                  Często zapachy te były mdlące, toksyczne. Kiedy odkryłam olejki doTERRA musze przyznac iż, bardzo zaintrygował mnie fakt stosowania olejków wewnętrznie. Od razu chciałm je spróbować, przekonać się na sobie i sprawdzić ich działanie.  Dzisiaj nie wyobrażam sobie codziennosci bez ich używania, bez dzielenia się olejkami doTERRA  z innymi.   Używanie olejków wewnetrznie zdecydowanie poprawilo moje samopoczucie, wspomogło gospodarkę hormonalną, procesy trawienne czy  poprawiło odporność całej rodziny.

Jak działa stosowanie wewnętrzne olejków eterycznych?  

Stosowanie wewnętrzne olejków eterycznych przez wiele lat było poddawane debatom.  Ciągłe badania (nadal prowadzone) potwierdzają ich bezpieczne zastosowanie. Okazuje się bowiem iż olejki eteryczne stanowią jakąś część naszej codziennej diety albowiem duża część produktów roślinnych, które spożywamy to rośliny olejkodajne.

Po spożyciu olejku eterycznego przenika on bezpośrednio do krwiobiegu, wykorzystując układ trawienny, którym jest rozprowadzany do każdej komórki naszego ciała. Olejki eteryczne należą do związków rozpuszczalnych w tłuszczach co pozwala na łatwe przemieszczanie do wszystkich naszych organów z uwzględnieniem mózgu. Tak jak wszystko co spożywamy olejki eteryczne mogą być metabolizowane przez organy jak np. wątroba a następnie wydalane. Wewnętrze stosowanie olejków eterycznych jest prawdopodobnie jedną z metod o największym potencjale albowiem nasze ciało wyposażone jest w mechanizmy umożliwiające metabolizowanie olejków eterycznych pod warunkiem stosowania właściwych dawek.

Toksyczność 

Jak ma to miejsce w przypadku wszystkiego co spożywamy powinniśmy zachowywać rozsądek tak też i w przypadku stosowania wewnętrznego olejków eterycznych musimy zachować odpowiednie dawki aby uniknąć toksyczności. Pojęcie "toksyczność" odnosi się do określonego poziomu jakiejś np. substancji po przekroczeniu którego staje się ona niebezpieczna lub szkodliwa dla organizmu. Pamiętaj, że nawet pozornie nieszkodliwe substancje jak woda, witaminy czy minerały (substancje które są niezbędne do życia) mogą być toksyczne jeżeli są spożywane w nieodpowiednich dawkach. Wprawdzie olejki eteryczne mogą powodować toksyczność jednakże rekomendowana dawka spożycia jest zawsze dużo poniżej dawki toksycznej.

Wewnętrzne spożycie olejków eterycznych powinno być zawsze rozważne indywidualne dla każdego przypadku.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam TUTAJ lub jesli chesz wiedziec wiecej kilkinij TUTAJ 


Comments (0)

No comments yet.

Leave a comment