PEELING Z KAWY

Nasza skóra jest największym organem w naszym ciele. Jest ona jak gąbka, pochlania 60-80% wszystkiego z czym mamy kontakt. Kiedy używamy czy to kosmetyki, balsamy do ciała, perfumy, oleje, składniki tych produktów wchłaniają się przez skórę do naszego układu krwionośnego. Składniki te często mogą być toksyczne, mające wpływ na alergie, raka, problemy zdrowotne czy ogólene samopoczucie.  

Jako wizażystka stylistka włosów, zetknęłam się z mnóstwem różnych kosmetyków. Uwierzcie mi, to co jest reklamowane nie jest takie zdrowe. Dlatego siegam po bardzo naturalne i robię swoje kosmetyki. Wiem dokładnie co używam. Składniki tylko naturalne, często to co mam w swojej kuchni. 

Myślę ze każda z nas, szczególnie po zimie poszukuje tipow pomagających  zmniejszyć cellulitis. Zetknelam sie juz kilka razy z peelingiem z kawy który ujędrnia i wygładza skore w upragnionych miejscach. Peeling ten jest super prosty do zrobienia. Potrzebujesz 3 składniki. Kawa, Oleje kokosowy, cukier i olejki eteryczne. By uzyskac z olejeku co najlepsze miej pewności iż używasz olejku z Terapeutycznym certyfikatem.   

Szklanka cukru, szklanka kawy mielonej, szklanka olejku kokosowego, olejki eteryczne w/g potrzeb  np: Imbir, Dzika Pomarańcza, Grefpfrut, Mieta, Cynamon.

Rozpuść olej kokosowy i odstaw do ostudzenia tak by nadal był w formie lejacej. 

Wymieszaj cukier z kawa, dodaj ostudzony olej kokosowy. Wymieszaj ręcznie wszystkie składniki i dodaj wybrane olejki w zależności od potrzeb.


Comments (0)

No comments yet.

Leave a comment