CO TO Są OLEJKI  ETRYCZNE?

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się delektować zapachem róży, zetknąłeś się z walorami zapachowymi olejków eterycznych. Są to lotne związki aromatyczne, występujące naturalnie w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach oraz innych częściach roślin.

Olejki eteryczne zapewniają roślinom ochronę przed pasożytami i chorobami oraz biorą udział w procesie zapylania. Ze względu na korzyści, jakie przynoszą roślinom oraz walory zapachowe doceniane przez ludzi, olejki te są od dawna stosowane w kulinariach, kosmetyce i praktykowaniu zdrowego trybu życia.

JAK JE UŻYWAĆ?

Olejków eterycznych można używać na wiele rożnych sposobów, zarówno dla poprawy samopoczucia, jak i zdrowia. Mogą być stosowane pojedynczo oraz w kompozycjach, za pomocą 3 rożnych metod:

  1. Aromatycznie: niektóre olejki eteryczne wykazują działanie stymulujące, inne kojące lub wyciszające. Rozpylanie ich oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów oraz patogenów.

  2. Zewnętrznie: łatwo się wchłaniają i mogą być bezpiecznie aplikowane bezpośrednio na skórę.

  3. Wewnętrznie: można ich również używać jako suplementów diety wspomagających stan zdrowia.

Korzyści płynące z olejków eterycznych nie mają końca, niezależnie od tego, której z danych metod używasz. Możesz mieć pewność, że dają efekty, które zapewniają.Comments (0)

No comments yet.

Leave a comment