OLEJKI A DZIECI

Kiedy używamy olejki dla dzieci czy niemowlaków, zalecane jest, rozcieńczać olejek z olejkiem bazowym np: Kokosowym, Migdałowym. ( upewnij się czy dziecka skora jest wrażliwa na noszace/główne olejki)

Dla dzieci powyzej 3 lat:
rozcieńcz 1-2 kropelki olejku eterycznego(doTERRA) w 1/2 lub łyżeczce olejku głównego.

Dla noworodków czy niemowlaków rozcieńcz 1 kropelki na 2 duże łyżki olejku głównego.

Jeśli używasz olejku do kapania, połącz olejek DoTTERRA z głównym produktem dla dziecka jaki jest używany do kąpieli, np, płynu dla do kąpieli. Jest on bowiem rozcieńczającym elementem dla olejku eterycznego.
(olejki eteryczne, nie łącza się z woda)

Generalnie kilka kropelek olejku nie powinno nikomu zaszkodzić w niczym, nie mnie jednak zawsze należy sprawdzić wrażliwość skory, alergie dziecka przed konsultacja i przestrzegać ogólnych zasad ich używania.

Jeśli w jakiś sposób dziecko wypije duża ilość olejku, należy podać mleko, lubśmietanę czy jogurt w mieszaniu z woda ale nigdy czysta wodę.

Najbardziej chodzi by uważać na wrażliwość skory na olejek, Sa olejki których nie nakłada się bezpośrednio na skore, gdyż są to olejki rozgrzewające. Np. olejek rozmaryn czy oregano podawany jest zawsze rozcieńczony bez względu na to czy jest użyty dla dziecka czy dorosłego.

Olejek Pomarańcza (orange) czy Cytryna (lemon) zawsze rozcieńcz olejek i nie używaj wiedząc iż będzie osoba nastawiana na promienie słoneczne


Osobiście używam olejki u mojego 21 miesiecznego synka. Najbardziej polecam zestaw doTERRA TOUCH KIT specjalnie dobrany  dla dzieci. Sa to już rozcieńczone z olejkiem bazowym. Jest to bardzo latwe u uzyciu. Buteleczki zakonczone sa rolka, wiec latwo rozsmarowac pod stopamy, czy na plecach, piersiach. Nie mniej jednak przed uzuciem, zawsze sprawdź, spróbuj olejek czy nie podraznia dziecku skore. 

Chcę wiedzieć więcej kliknij tutaj 
Comments (0)

No comments yet.

Leave a comment